Programın Amacı

Bilgisayar Programcılığı programının amacı, bilgisayar bilimlerinin temel bilgileri ile donatılmış, teknik bilgi, beceri ve deneyime sahip, güncel yazılım dillerini kullanan ve güncel teknolojiye kolayca uyum sağlayan uzman yazılımcılar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bilgisayar Programcılığı, farklı konularda çok miktarda bilgiyi hızlı ve sistematik bir biçimde çözümleyerek değerlendirebilen bilgisayar programları yazmayı amaçlayan bir alandır.

Eğitim-Öğretim İmkanı

Bilgisayar Programcılığı programı, mevcut teknolojilere uygun olarak temel programlama mantığı, web tasarımı, bilgisayar donanımı, veri tabanı, internet programcılığı, ağ sistemleri gibi konularda hem teoriye hem de uygulamaya dayalı bilgiler ile kapsamlı bir eğitim-öğretim imkanı sunmaktadır.
İhtiyaç Duyulan Özellikler
Kişinin iyi bir programcı olabilmesi için üzerinde çalışacağı konuyu kavrayabilme ve bunu en ince ayrıntısına kadar bilgisayar diline dökebilme yeteneğine sahip olması gerekir. Bilgisayar Programcılığı alanında eğitim görmek isteyen öğrenciler kendilerini matematik ve mantık konularında iyi yetiştirmelidirler.

 İş Olanakları 

Bilgisayar Programcılığı, Sistem Analisti, Sistem destek elemanı, teknik servis sorumlusu, Bilgisayar Donanım elemanı, Masaüstü Yayıncılık, veri tabanı asistanı, Bilgisayar operatörü, Bilgisayar ağları teknisyeni, Internet programcısı, Web sayfa tasarımcısı.

Birecik MYO Bilgisayar Programcılığı Programı

Birecik MYO Bilgisayar Programcılığı programımızda alanında uzman akademisyenlerimiz tarafından, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücü ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak eğitimler verilmektedir. Ders içerikleri ve müfredatlar günümüz teknolojilerinin ve sektörün ihtiyaç duyduğu şekilde güncellenmektedir. 

Birecik MYO Bilgisayar Laboratuvarları


Bölüm Akademisyenleri:
 

Öğr.Gör. Serkan KORKMAZ
Öğr.Gör. Reşat ÇUBUKÇU
Öğr.Gör. Mevlüt KARSEN

HIZLI ERİŞİM

İLETİŞİM

Adres: Harran Üniversitesi,
Birecik Meslek Yüksekokulu
Karşıyaka Mah.
Prof.Dr. İbrahim Halil MUTLU Cad. 
Birecik / Şanlıurfa
Tlf:   (0 414) 318 32 29
Fax: (0 414) 318 32 28
E-posta:birecik@harran.edu.tr