Meslek Yüksekokulumuz yerleşkesinde Birecik Anadolu İmam Hatip Lisesinin katkılarıyla "Hz.Muhammed'i(SAV) Anlama ve Anma Programı"  düzenlendi. Programa Baraj Müdürü Ali KARAKEÇİLİ, İl müftülüğünden Şube Müdürü ve vaiz hocalar ile diğer kamu kurumlarından davetliler katıldı. Düzenlenen Mevlid Kandili programı açılışında Birecik Anadolu İHL öğrencilerinden Serhat İŞİDEN Kur'an-ı Kerim okudu. Daha sonra, Yüksekokulumuz Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Muhammed Yaşar DÖRTBUDAK programın açılış konuşmasını yaparak bugünün anlam ve öneminden söz etti. Açılış konuşmasından sonra Peygamberimiz(SAV) hayatı ile ilgili söyleşi yapan Birecik Anadolu İHL hocalarından Metin BİLKAY, peygamberimizin aile hayatı hakkında örnekler vererek dinimizde aile kavramının öneminden bahsetti. Programın devamında Birecik Anadolu İHL öğrencilerinden Ramazan BOZKUŞ, peygamberimizin Veda Hutbesini okudu ve Birecik Anadolu İHL öğrencilerinden oluşan Grup İmam Hatip ilahiler okudu. Programın devamında bölgemizin geleneksel ikramlarından biri olan "Bulamaç" dağıtıldı. 
Programın sonunda Birecik Anadolu İHL Müdürü İ.Halil AKAR'a ve Birecik Anadolu İHL öğrenci ve hocalarına katkılarından dolayı plaket takdim edildi.
Yüksekokulumuz Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Muhammed Yaşar DÖRTBUDAK, "Katkılarından dolayı Birecik Anadolu İHL Müdürü İ.Halil AKAR, İHL hocalarından Metin BİLKAY ve öğrencilerine ve programa katılan tüm davetlilere teşekkür ederim." dedi.

HIZLI ERİŞİM

İLETİŞİM

Adres: Harran Üniversitesi,
Birecik Meslek Yüksekokulu
Karşıyaka Mah.
Prof.Dr. İbrahim Halil MUTLU Cad. 
Birecik / Şanlıurfa
Tlf:   (0 414) 318 32 29
Fax: (0 414) 318 32 28
E-posta:birecik@harran.edu.tr