Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Yaşar DÖRTBUDAK'ın Öğrencilere Mesajı
“Hayatta, doğru zamanda ve doğru şartlarda belli bir birikim ve beceriyle mücadele eden kazanır.”
 
    Mezunlarımızın iş hayatında iyi bir konum elde etmelerini sağlamak hedeflerimizden biridir.
    Harran Üniversitesi Birecik Meslek Yüksekokulu olarak, gençlerimizin kalifiye eleman ihtiyacının arttığı iş dünyasına daha fazla donanım ve birikimle katılabilmek için ihtiyaç duydukları temel bilgi ve becerileri edinmeleri yolunda eğitim – öğretim kadromuzla birlikte özverili bir şekilde çalışmaktayız ve çalışmaya da devam edeceğiz.
    Okulumuz, İlimiz ve ilçemizde, mevcut kamu kurumları, özel kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşları ile beraber mesleki ve teknik eğitim alanında gerekli tüm bilgi, deneyim ve çözüm modellerini öğrencilerimizin ve memleketimizin hizmetine sunmaktadır.
    Özelde ilimizi ve ilçemizi, genelde ülkemizi geleceğe taşıyacak gençlerimizi, sektörel bazda ihtiyaç duyulan nitelikte, sektör iş birliğinde yetiştiren kurumumuz, mezun ettiği öğrencilerin işe yerleştirilmesi yoluyla; sektörlerde verimlilik artışıyla beraber istihdama ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.
    Mesleki ve Teknik Eğitimde öncelikli tercih edilecek bir okul olma ideali olan kurumumuz, tüm paydaşları ile birlikte yürüdüğü bu yolda, Türkiye'deki mesleki eğitim sorununu çözmeye ve işgücü kalitesi istenilen seviyeye ulaştırmaya çalışmaya kararlılıkla devam edecektir.
     Kendi ayakları üzerinde durabilecek ekonomik özgürlüğünü elde etmiş, birikim ve becerileri ile ülkesine faydalı bir fert olma idealinde olan ve bizimle aynı hedeflere ulaşmak isteyen öğrencilerimize hoş geldiniz diyoruz.

HABERLER VE ETKİNLİKLER

 4  
 8  
 10  
 15  
 
Yüksekokulumuz, Birecik Belediyesi ve Birecik Rehberlik Araştırma Merkezi’nin (RAM) eşgüdümü ile kurulan “Tercih Noktası” merkezi hizmet vermeye başladı. 03 - 14 Ağustos 2018 tarihleri arasında üniversite tercihinde bulunacak öğrencilere, yapacakları tercihler ve üniversite yaşantısı hususunda rehberlik yapılacak.
Üniversite adayları için kritik öneme sahip olan tercih döneminde, üniversite adaylarına bu konuda destek veren Birecik Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Abdulkadir BİLGİN'e, Birecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Seven BOZDUMAN'a ve Rehberlik Araştırma Merkezi çalışanlarına teşekkür ederiz.
                               
  

15 TEMMUZ DEMOKRASI VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

BOLOGNA

 

HIZLI ERİŞİMİLETİŞİM

Adres: Harran Üniversitesi,
Birecik Meslek Yüksekokulu
Karşıyaka Mah.
Prof.Dr. İbrahim Halil MUTLU Cad. 
Birecik / Şanlıurfa
Tlf: (0 414) 318 30 00
Fax: (0 414) 318 32 28
E-posta:birecik@harran.edu.tr