Bilgisayar Programcılığı Programı

 

Bilgisayar Programcılığı programı, bilgisayar ve bilişim sektörünün duyduğu bilgi teknolojileri genelinde ya da özellikle bilgisayar iletişimi, bilgisayar ağları ve elektronik ticaret konularında gereksinim duyduğu kaliteli kalifiye bilgisayar elemanı yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

 

Aynı zamanda müfredat, işletim sistemleri, programlama dilleri, web teknolojileri, grafik-animasyon ve veri tabanı yönetim sistemleri ile ilgili temel kavramları ve pratik tecrübeyi de kapsamaktadır.

 

Program mezunları, programlama dilleri olarak PHP, Delphi, Pascal, C, C++, C# veri tabanı uygulamaları olarak MySQL, MS SQL Server, Oracle, işletim sistemleri olarak Windows 9x, Windows NT,Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Unix, Linux, Novell Netware 5.0 konularında bilgi ve beceri sahibi olacaklardır.

 

Bilgisayar Programcılığı programı Türkiye'deki endüstri ve işletmelere uyumlu olacak şekilde hazırlanmıştır.

 

Program düzenli bir şekilde gözden geçirilmekte ve endüstri dünyası ile bilgisayar teknolojisindeki süratli değişiklik ve ihtiyaçları karşılayacak şekilde yeniden düzenlemeler yapılmaktadır.

 

İş Olanakları

 

Bilgisayar Programcılığı, Sistem Analisti, Sistem destek elemanı, teknik servis sorumlusu, Bilgisayar Donanım elemanı, Masaüstü Yayıncılık, veri tabanı asistanı, Bilgisayar operatörü, Bilgisayar ağları teknisyeni, Internet programcısı, Web sayfa tasarımcısı.

 

İkinci Öğretim

 

2008-2009 Eğitim Öğretimi Güz Yarıyılından itibaren Bilgisayar Programcılığı programında İkinci Öğretime başlanmıştır.

Bölüm Akademisyenleri:

 

Öğr.Gör. Serkan KORKMAZ
Öğr.Gör. Reşat ÇUBUKÇU
Öğr.Gör. Mevlüt KARSEN

 

 

HIZLI ERİŞİM

İLETİŞİM

Adres: Harran Üniversitesi,
Birecik Meslek Yüksekokulu
Karşıyaka Mah.
Prof.Dr. İbrahim Halil MUTLU Cad. 
Birecik / Şanlıurfa
Tlf:   (0 414) 318 32 29
Fax: (0 414) 318 32 28
E-posta:birecik@harran.edu.tr