Yüksekokulumuz hocalarından Öğr. Gör.Dr. Hüseyin SEVER, Öğr. Gör. M.Nedim AĞAÇKESEN ve Öğr. Gör. Mustafa YILMAZ koordinatörlüğünde Bilgisayar Programcılığı ve Çağrı Merkezi Hizmetleri Programı 1.sınıf öğrencileri ile Kelaynak üretme istasyonuna gezi düzenlendi.


Kelaynak üretme istasyonunu daha önce hiç görmeyen öğrencilere, istasyondan sorumlu Mustafa ÇULCUOĞLU Kelaynaklarla ilgili geniş bir bilgi verdi. Kelaynak kuşlarının doğum süreci, beslenme süreci, korunması ve yaşamları ile ilgili bilgi sahibi olan öğrenciler istasyon içerisindeki müzeyi görme şansı da yakaladılar. Öğrencilere müze içerisinde sergilenen ve aynı zamanda Birecik'te yaygın olan çizgili sırtlan, çöl varanı ve fırat kaplumbağası hakkında da bilgiler verildi.
 
Müze gezisi sonrasında, Şanlıurfa ve ilçelerini konu alan sinevizyon, öğrencilerin okudukları şehri daha yakından tanımalarına olanak sağladı. Öğrencilerimiz üretme istasyonu karşısındaki parkta müzikler eşliğinde halay çekerek geziyi tamamladılar.
 
Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Dr.Öğr. Üyesi Muhammed Yaşar DÖRTBUDAK,  "Düzenlenen etkinlikler öğrencilerimizin eğitimdeki motivasyonu ve sosyal sorumluluğu açısından önemlidir. Geziyi koordine eden Yüksekokulumuz hocalarından Öğr.Gör.Dr. Hüseyin SEVER, Öğr.Gör. M.Nedim AĞAÇKESEN, Öğr.Gör. Mustafa YILMAZ ve Kelaynak üretim istasyonu görevlisi Mustafa ÇULCUOĞLU'na teşekkür ederim."  dedi.

HIZLI ERİŞİM

İLETİŞİM

Adres: Harran Üniversitesi,
Birecik Meslek Yüksekokulu
Karşıyaka Mah.
Prof.Dr. İbrahim Halil MUTLU Cad. 
Birecik / Şanlıurfa
Tlf:   (0 414) 318 32 29
Fax: (0 414) 318 32 28
E-posta:birecik@harran.edu.tr