HARÜSEM (Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi) Müdürü Doç. Dr. Ahmet GÖÇEN, Edessa TV’de Yüksekokul Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Yaşar DÖRTBUDAK’ın yapımcılığını ve sunuculuğunu gerçekleştirdiği “Şehir ve Üniversite” programının canlı yayın konuğu oldu.

GÖÇEN, HARÜSEM’in akademik anlamda herkesin eğitim taleplerini karşılamada yükümlü olduğunu ve bu kapsamda farklı alanlarda kurslar açarak topluma katkı sağlamak amaçladığını ifade etti. Üniversitemiz bünyesindeki tüm kursların akademisyenler tarafından verildiğini ve talepler doğrultusunda çeşitli kursların açıldığını belirten HARÜSEM Müdürü, aynı zamanda üniversite öğrencilerine yönelik de kurslarla faaliyetlerin yürütüldüğüne değindi. Şanlıurfa sınırları içerisindeki tüm ilçe ve bölgelerden gelen talepler doğrultusunda açılması istenen kursların açılabildiğini belirten GÖÇEN, kurslarını başarıyla tamamlayan bireylere verilen sertifikaların YÖK onaylı şekilde sunulduğunu ifade etti. Meslek eğitimi, yapay zekâ, mühendislik eğitimi, yabancı dil kursları gibi çeşitli alanlarda kurs vermeye devam ettiklerini vurgulayan HARÜSEM Müdürü, katılımcıların aldıkları kurs belgeleriyle iş kurabilme ya da işe girebilme donanımlarının mümkün olduğunu söyledi. Yüz yüze kursların yanında dijital kursların da verildiğini belirten GÖÇEN, dijital ortamdaki tüm içeriklerin kaliteli bir şekilde verildiğini ifade etti. 

Dijital kampüs aracılığıyla farklı alanlardaki eğitimlerin dijital ortamda daha kaliteli bir şekilde sunulması için çaba sarf ettiklerini belirten GÖÇEN, uluslararası proje ortaklıklılarıyla önemli girişimlerin ve eğitim projelerinin hayata geçtiğine değindi. Üniversitemizdeki çalışma gruplarıyla HARÜSEM’in ikili ilişkiler yürüttüğünü ve çalışma gruplarındaki kişilerin proje oluşturmalarına katkı sağladığını ifade etti. Programa katılımından dolayı HARÜSEM Müdürü Doç. Dr. Ahmet GÖÇEN’e teşekkürlerini sunan Müdürümüz, her hafta farklı konu ve konuklarla “Şehir ve Üniversite” programının devam edeceğini belirtti.

 

HIZLI ERİŞİM

İLETİŞİM

Adres: Harran Üniversitesi,
Birecik Meslek Yüksekokulu
Karşıyaka Mah.
Prof.Dr. İbrahim Halil MUTLU Cad. 
Birecik / Şanlıurfa
Tlf:   (0 414) 318 32 29
Fax: (0 414) 318 32 28
E-posta:birecik@harran.edu.tr