"2nd International Marine & Freshwater Sciences Symposium (Marfresh 2021)" sempozyumu 1-3 Ekim tarihlerinde online olarak Şanlıurfa'da düzenlendi. 
Deniz ve Tatlı su ekosistemleriyle ilişkili olan kaliteli besin, çevre, biyolojik çeşitlilik, ekoloji, kirlilik, taşımacılık, gastronomi, turizm ve temiz su kaynağı yönetimi alanında çalışmalar yapan biyoloji, ziraat, orman, veterinerlik, mühendislik, ekonomi, turizm, enerji ve sağlık gibi çeşitli alanlardaki mühendislik teknolojileri, temel bilimler  ve bunlara ilişkin çalışmalar yapan yerli ve yabancı akademisyenleri bir araya getiren "2nd International Marine & Freshwater Sciences Symposium (Marfresh2021)" sempozyumu 1-3 Ekim tarihlerinde online olarak Şanlıurfa'da düzenlendi. 
"Göbeklitepe'den Fırat'a Su" temasıyla Harran Üniversitesinin ev sahipliğinde, Haliliye Belediyesi, Birecik MYO, İran Balıkçılık Derneği, Mavi Yeşil Doğa ve Bilim Derneği, Akademik Birlik Derneği ve Tunç Alabalığın paydaş olarak destekledikleri Sempozyum açılışı online olarak yapılarak başladı. 

Sempozyum sunuş konuşmalarını sempozyum düzenleme kurulu başkanı ve Yüksekokulumuz Müdürü Dr. Muhammed Yaşar DÖRTBUDAK ve sempozyum paydaşlarından Prof. Dr. Tahir ÖZCAN yaptılar. Sempozyum açılış konuşmalarından sonra sabah oturumunda Kosova Cumhuriyeti'nden Dr. Violeta Berlajolli'nin sunumunun dinlenmesine geçildi. Sabah ve öğleden sonraki bölümlerde ise beş farklı ülkeden ve ülkemizden katılım gösteren araştırmacıların sunumlarıyla birlikte bilimsel program tamamlandı. 
Katılımcılar sempozyum kapanışında bu organizasyonun gerçekleştirilebilmesinde Harran Üniversitesinin vermiş olduğu teknik ve bilimsel katkı için teşekkürlerini ifade ettiler. 
Tüm dünyada kendini gösteren pandemiden dolayı online olarak yapılan Marfresh2021'in ardından sempozyumun 3. serisinin yurtiçi veya yurtdışı bir partnerle 2022 yılında yüz yüze yapılmasına karar verildi.

 
 

HIZLI ERİŞİM

İLETİŞİM

Adres: Harran Üniversitesi,
Birecik Meslek Yüksekokulu
Karşıyaka Mah.
Prof.Dr. İbrahim Halil MUTLU Cad. 
Birecik / Şanlıurfa
Tlf:   (0 414) 318 32 29
Fax: (0 414) 318 32 28
E-posta:birecik@harran.edu.tr