Üniversitemize 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında kayıt yaptıran öğrencilerin üniversiteyi ve öğrenci sistemini yakından tanıması için "Harran Üniversitesi Oryantasyon Haftası" etkinliği kapsamında Harran Üniversitesi Merkez Osmanbey Kampüsünde oryantasyon programı yapıldı. Oryantasyon programına Meslek Yüksekokulumuza yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz, öğrencilerimizin danışman hocaları, Yüksekokulumuz Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Muhammed Yaşar DÖRTBUDAK ve Yüksekokulumuz Sekreteri İbrahim Halil KARABULUT  katıldı. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programa Harran Üniversitesi tanıtım videosu sunumu yapılarak devam edildi. Rektörümüz Prof.Dr. Mehmet Sabri Çelik programın açılış konuşmasını yaparak Üniversitemizin imkan ve olanaklarından söz etti. Programın devamında Eğitimci-Yazar Mehmet OYMAK öğrencilerimize motivasyon konuşması yaparak öğrencilerimizin eğitim süreci içerisinde motivasyonlarını nasıl yüksek tutabilecekleri ile ilgili örnekler verdi ve tavsiyelerde bulundu. 
Mehmet OYMAK'ın konuşmasının ardından Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanı Öğr.Gör. Müslüm YILDIZ "Üniversite Hayatımız ve Fırsatlar" başlıklı bir sunum yaparak öğrencilerimize "Öğrenci Otomasyon Sistemi", sınav değerlendirme sistemi, not ortalamaları, burslar,  ve HARUZEM ile ilgili bilgiler verdi. 
Programın devamında Dr.Öğr.Üyesi Ahmet GÖÇEN, tüm öğrencilerimizin cep telefonlarıyla katılabildiği, Kahoot yarışması ve öğrencilerin üniversitemiz ile ilgili görüşlerini almak için anket düzenledi.Yarışma ve anket etkinliğinden sonra programa öğle yemeği arası verildi ve öğrencilerimiz ile üniversite yemekhanesine gidildi.
Öğrencilerimiz programın öğleden sonraki bölümünde canlı müzik etkinliğine katılarak müzik eşliğinde eğlendiler. Öğrencilerimiz ve danışman hocaları  Osmanbey Kampüsünü, kampüs göleti çevresini ve Feyzullah Efendi Konağını gezerek programı tamamladılar.
Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Dr.Öğr.Üyesi Muhammed Yaşar DÖRTBUDAK "Programın düzenlenmesinde emeği geçen başta Rektörümüz olmak üzere üniversitemizin tüm idari ve akademik personeline, ayrıca öğrencilerimizin ulaşımına katkı sunan Birecik Belediyesine çok teşekkür ederim" dedi.

HIZLI ERİŞİM

İLETİŞİM

Adres: Harran Üniversitesi,
Birecik Meslek Yüksekokulu
Karşıyaka Mah.
Prof.Dr. İbrahim Halil MUTLU Cad. 
Birecik / Şanlıurfa
Tlf:   (0 414) 318 32 29
Fax: (0 414) 318 32 28
E-posta:birecik@harran.edu.tr